Licencje, certyfikaty, zezwolenia


Profil naszej działalności jest niezwykle rozbudowany. Naturalne jest zatem, iż potrzebujemy do jej prowadzenia niewiarygodnie wielu pozwoleń i koncesji. Jednak wszystkie z nich są do wglądu zarówno dla naszych klientów, jak i kontrolerów.

Prowadzimy dwie stacje benzynowe i posiadamy własną flotę cystern do przewozu paliw. Naturalne jest zatem to, iż musieliśmy wyrobić koncesję na sprzedaż paliw, a także poddać nasze zabudowy i przyczepę badaniom dopuszczającym do przewozu paliw płynnych i zapewnienia przez nasz sprzęt bezpieczeństwa nawet w razie nieprzewidzianych wydarzeń.

Jako przewoźnik w transporcie drogowym posiadamy szereg uprawnień niezbędnych do świadczenia tych usług. Posiadamy przede wszystkim Certyfikat Kompetencji Zawodowych Transportu Krajowego i Międzynarodowego będący absolutną podstawą w tego typu działalności. Oczywiście w stosownym urzędzie uzyskaliśmy licencję na przewóz, a nasze pojazdy są objęte podatkiem drogowym, który jest stale uiszczany. Licencja naturalnie jest licencją na przewóz krajowy i międzynarodowy towarów, więc niezależnie od kraju, do którego chcecie Państwo przewieźć towar, na pewno nasze pojazdy nie będą wzbudzać żadnych prawnych wątpliwości.

Do transportu międzynarodowego bardzo przydatny jest karnet TIR pozwalający znacznie uprościć odprawy celne i sprawniejszy, a przede wszystkim szybszy przewóz z jednego miejsca do drugiego bez konieczności zaglądania do auta celników w każdym kraju.

Kolejnym niezwykle istotnym w transporcie międzynarodowym pozwoleniem są wszystkie zezwolenia na kraje trzecie, czyli chociażby Turcję i Rosję. Nie każdy przewoźnik legitymuje się tym bardzo ważnym dokumentem, a mimo to podejmuje się transportu w tamte strony. Jeśli chcecie mieć Państwo spokój z procedurami i nie przejmować się niczym, to na pewno o wiele lepiej będzie jednak skorzystać z usług kogoś, kto posiada te wszystkie wymienione uprawnienia i certyfikaty.

Ostatecznym potwierdzeniem fachowości firmy i legalności jej przewozów jest świadectwo ZMPD wydane właśnie dla nas. Podczas żadnej kontroli związanej z wydawaniem licencji i certyfikatów nie było u nas żadnego, nawet najmniejszego problemu z legalnością.