Własna stacja kontroli pojazdów


Sprawy motoryzacyjne i transportowe są nam szalenie bliskie. Mamy własne ciężarówki, własne stacje paliw, warsztat i wulkanizację. Dbamy o kierowców w całym kraju, więc postanowiliśmy także otworzyć Stację Kontroli Pojazdów z uprawnieniami do wykonywania przeglądów.

Nasza stacja diagnostyczna znajduje się w Lipsku i posiada szereg uprawnień, czyli można u nas właściwie dokonać obowiązkowego przeglądu technicznego każdego samochodu poruszającego się po drogach. Nasi wykwalifikowani diagności samochodowi zawsze dokładnie sprawdzają pojazd podstawiony do przeglądu i przekazują właścicielowi wszystkie informacje na temat stanu pojazdu, nawet jeśli są to tylko drobne usterki, które nie mają wpływu na bezpieczeństwo jazdy i wynik badania technicznego.

Sprzęt diagnostyczny jest zgodny z obowiązującym prawem, a także utrzymywany w bardzo dobrym stanie. Na życzenie klienta możemy także wykonać przegląd tylko wybranych przez niego elementów, jeśli na przykład nie jest on pewien, co musi poprawić w samochodzie przed właściwym przeglądem, lub też chce kupić pojazd a nie wie, czy jest on w dobrym stanie. Nasza stacja posiada standardową ścieżkę diagnostyczną w możliwością skontrolowania hamulców, stanu zawieszenia, układu kierowniczego, czystości spalin, głośności pojazdu i przede wszystkim układu elektrycznego wraz z oświetleniem samochodu lub przyczepy.

Samochód po wyjeździe z naszej stacji otrzymuje wpis w dowodzie rejestracyjnym o odbyciu przeglądu i zgodnie z jego wiekiem, przez następny rok lub dwa może poruszać się po drogach naszego kraju. Jednak wpis w dowodzie to nie wszystko, gdyż przede wszystkim kierowca zyskuje pewność jeżdżenia sprawnym technicznie samochodem i dowiaduje się, co takiego musi jeszcze poprawić, aby stan był niemalże idealny.

Nasi diagności mają doświadczenie zarówno z samochodami osobowymi, jak i ciężarówkami, więc mogą udzielić wielu cennych rad na podstawie własnego doświadczenia, co jest nieocenioną pomocą podczas eksploatacji. Pracownicy stacji to przede wszystkim ludzie, więc robią wszystko, by klient był zadowolony.