Mechanika pojazdów ciężarowych


Nasz warsztat samochodowy początkowo służył wyłącznie do celów wewnętrznych firmy. Jednak wieloletnie doświadczenie naszych mechaników i stale rozwijane zaplecze w postaci urządzeń i narzędzi spowodowało, iż postanowiliśmy otworzyć swoje podwoje także dla osób spoza naszej firmy.

Nasi mechanicy od wielu lat zajmują się samochodami ciężarowymi wielu marek, głównie Volvo, więc nieobce są im wszystkie możliwe na trasie awarie. W końcu ciężarówki pokonują miliony kilometrów, a w naszej flocie jest ich kilkanaście. Do tego dochodzi doświadczenie z naprawy aut firm zewnętrznych. Możliwe jest zarówno wcześniejsze umówienie się na naprawę i podstawienie pojazdu, jak i niezapowiedziana wizyta. Oczywiście umówienie się jest o wiele bardziej korzystne ze względu na mniejszy czas oczekiwania na naprawę i o wiele krótsze przestoje w przewozie towarów.

Dość często podczas napraw dochodzi do konieczności wymiany dodatkowych, pozaplanowych części. Nasze rozległe kontakty z hurtowniami i dystrybutorami sprzętu pozwalają na możliwie najszybsze sprowadzenie wszystkiego, co jest niezbędne do prawidłowej pracy Państwa pojazdu. Także w naszym magazynie posiadamy podstawowe podzespoły, filtry i płyny eksploatacyjne, które są szalenie ważne dla ciągłości transportu. W tej branży przestoje to przecież najgorsza możliwa rzecz, więc oddanie auta to niepewnego punktu obsługi jest po prostu wysoce ryzykowne. Nasi mechanicy dzięki wielkiemu ich doświadczeniu potrafią określić w przybliżeniu czas prawie każdej naprawy, a do tego także po samych objawach są w stanie określić, co być może dolega silnikowi w Państwa pojeździe i wiedzą, gdzie szukać usterki.

Także komputery i złącza diagnostyczne obecne w naszej stacji obsługi pojazdów są na najwyższym poziomie i nadają się również do nowych pojazdów, gdzie zastosowane gniazda i interfejsy wymagają najnowszych technologii.